بدن برای انجام تمامی حرکات ،به سوخت نیاز دارد که این سوخت با مصرف غذا ایجاد می شود.زمانی که غذا می خوریم ، بعد از هضم شدن غذا ،انرژی موجود در غذا تغییر شکل پیدا کرده و به شکل مورد نیاز در سلول ذخیره می شود. در نتیجه بدن با آزاد کردن انرژی موجود در سلول برای تمامی حرکات (چه جزیئی و کوچک و آسان  مثل ضربه زدن به انگشتان پا و یا کاملا سخت و خسته کننده مثل دوی ماراتن) سوخت لازمه را فراهم می کند.

پس زمانی که گفته میشود: « شما کالری می سوزانید» ، در واقع  عضلات و بافت های بدن شما در حال مصرف انرژی برای سوخت مورد نیاز حرکت ها و فعالیت ها هستید.

تمام عملکرد های بدن (ضربان قلب،تنفس ریه ها،فعالیت کلیه ها و کبد،انقباض عضلات و …..)نیاز به انرژی دارد. و در نتیجه عوامل گوناگونی روی میزان انرژی اثرگذار است. از جمله:

میزان خواب،جذب آب،شرایط بهداشتی،درمان،وضع جسمانی  و آمادگی بدن وزمان بندی تغذیه

یکی از مهمترین این عوامل که در اینجا اهمیت زیادی داشته  و لازم به ذکر است، « زمان بندی تغذیه» است.

زمان بندی تغذیه یعنی: هماهنگی بین انرژی دریافتی با چگونگی پردازش غذاها توسط بدن و تبدیل و مصرف انرژی می باشد.

به زبان ساده تر،چه مقدار از غذایی  و در چه زمانی و چگونه باید بخوریم.(تنظیم زمان غذایی)

این زمان بندی در واقع یک برنامه از انتخاب های غذایی و سهم غذایی شما و زمان خوردن غذاست که به عنوان اصول زمان سنجی تغذیه (NTP) نامیده می شود که میتواند روی انرژی ،تمرینات ،عملکرد ایمنی بدن و حتی میزان خطر آسیب دیدگی شما تاثیر بگذارد (مزایای NTP).

در ادامه به توضیح  مزابای NTP  خواهیم پرداخت…..

درباره m.javadtavakkoli

محمد جواد توكلی کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی محض مربی رسمی فدراسیون بدنسازی دارای مدرک تافل و مترجم کتب ورزشی متخصص طراحی تمرین و زمانبندی عضو گروه تناسب اندام و آموزشی هت فیت

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *